Tipud kokku!

november 01, 2009
dscn1147.jpg

15. – 16. augustil toimusid Mõniste külapäevad, kus osales külalisi idast, läänest ja põhjast peaaegu 100  ning kohalikku rahvast Mõnistest üle 300. Päeva alustuseks pakkuti meile koolimajas lõunasöögi ning majutust rahvamajas ja selle ümbruses telkides.         Külapäev toimus Mõniste pargis, kuhu kõik vallad tulid rongkäigus koos Mõniste valla taidlejatega. Rongkäigu ees sõitsid motoklubi tsiklimehed ning rahvatantsijatest lippurid, kes valdade ning riigilipud lava juurde toimetasid. Samal ajal tutvustati valdasid. Avasid külapäevad Mõniste ja Lümanda segarühmad tantsides Tuljakut, seejärel laulis Mõniste segaansambel ning avasõnad ütles Mõniste Vallavolikogu esimees. Nelja valla koostöölepingule kirjutati pidulikult alla ning samal ajal loeti see ka rahvale ette.
Nüüd oli aeg sportlikult mõõtu võtta. Iga valla kuueliikmeline võistkond võistles kombineeritud teatejooksus, köieveos ning ümber järve teatejooksus. Võita õnnestus Mõnistel. Külasuppi jätkus kõigile ning samal ajal oli võimalik vaadata nii külaliste kui oma valla tegijate valmistatud käsitööde näitust ning sealt ka meelepärast osta.
Õhtu kultuuriosa täideti koos kontserdiga ning lõpetati simmaniga ansambli Nõel saatel. Peale kontserti süütasid valdade esindajad suure lõkke.
Pühapäeva hommikul kohtusid valdade esindajad Murtud Rukkilille Ühingu esimehega,
et arutleda Mõniste hävinud Eesti kodu mälestusmärgi idee laiendamist ka teistesse partneriteks olevatesse omavalitsustesse. Edasi sõitsime me ringi mööda kaunist Mehkamaad, olles enne ära kuulanud ajalooõpetaja ülevaate Mõniste kandi hariduse ja kultuuriloost. Käisime veel Mõniste Avatud Noortekeskuses, Maanaiste Seltsis, Hävinud Eesti kodu mälestusmärgi juures, Mõniste muuseumis, motoklubis Wildhogs MC, Saru ristipuude juurde sõidsime mööda kitsarööpmelise raudtee tammi üle raudsilla. Piknik toimus Mõniste rahvamaja juures, sest Karisöödi pargis, kuhu see oli esialgselt planeeritud, käivad rekonstrueerimistööd ning need ei olnud selleks ajaks veel lõppenud.

Ja oligi aeg teele asuda, enne aga tegime ka ühispildi. Projektist “Saame kokku – põhi, lõuna, ida, lääs” oli selleks hetkeks saanud üritus Tipud kokku.

      Kirjutas: Karin Roop , Mõnistest .Korrastas PL

 

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri