Prangli saare juures sõitis jaht karile - jahikapten päästeti

juuli 07, 2012
Piirivalve otsib jahiõnnetuse põhjusi FOTO: Matti Aivar Lind
Häirekeskus sai reedel kell 17.12 teate, et Viimsi vallas Prangli saarel Kelnase külas oli 40 meetri kaugusel muulist sõitnud madalikule jaht, mille pardal olid mees ja koer.

Kohalviibinute sõnul hakkas mees veidi pärast kella 17 jahiga sadamast välja tagurdama, aga suure tuule tõttu ei suutnud ta jahti kontrollida ja lained viisid selle karidele.

Kuna Pranglil ei tegutse kutselist komandot, vaid vabatahtlikud, sõitsidki sündmuskohale kaks vabatahtlikku, kes aitasid mehe ja koera kaldale. Haiglaravi mees ei vajanud.

Kohale tuli ka piirivalveameti meeskond, kes sündmuskoha üle kontrollis ja kaptenilt ütlusi võttis. Jahilt passi otsimas käinud piirivalveametnik rääkis kaldale jõudes, et jahil oli palju tehnikat ja suurem osa sellest vee all, passi tal leida ei õnnestunud.

Prangli lehe andmetel oli jahi kapten 1956. aastal sündinud Soome Vabariigi kodanik.

Pühapäeval tehti jaht asjadest tühjaks, et esmaspäeval, kui tuul ja lained on vaibunud, saaks alustada jahi kaldale tõmbamisega.

2010. aasta 27. augustil sõitis Prangli saare põhjamuulist umbes 40-50 meetri kaugusel Soome päritolu jaht Pikku Niina kividesse, toona keeldus kapten laevalt lahkumast ja laeva purunemisel ta hukkus.

Matti Aivar Lind

mattiaivar.lind@gmail.com

Kiireim informatsioon seoses jahiõnnetusega: www.facebook.com/prangli


Email again:

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri