President külastas saart.

mai 27, 2010
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs337.snc3/29437_395676781750_272273131750_4674371_5901189_n.jpg
Juttu sellest kuidas president kooli külastas.
(Klikka peale ja vaata pilti suuremalt)

Kui Eesti Vabariigi President Toomas Henrik Ilves teisipäeva hommikul Prangli Põhikooli jõudis, oli õpilastel parajasti soome keele tund lõppemas. „Hetken vain jotkut muistomme kestää...“ kostus kooliaknast õue. Mälestuste kestmisest lauldi veel siiski, kui president juba klassiuksest sisse astus.

Nii see elus on, mõned mälestused jäävad ja mõned kaovad meelest. Presidendi külaskäik väikesesse saarekooli kuulub kindlasti nende mälestuste hulka, mis igaveseks meelde jäävad.

Kuna väikeses Prangli Põhikoolis õpetatakse kõva pranglimise kõrval ka mitmeid võõrkeeli, oli prantsuse keele õpetaja Riina Muljari õpilane Maria Isabelle valmistanud presidendi külaskäiguks ette laulu „A la claire fontaine“, mille ta soravalt ette kandis, ulatades laulu lõppedes proua Ilvesele üle kenad kevadlilled.

Prangli Põhikool on põhiliselt poiste kool, tüdrukuid on seal oma haridust saamas vaid kaks. Aga kes ütles, et poisid ei saa kena laulmisega hakkama? Nii tervitasidki Prangli koolipoisid presidenti oma mehiste häältega merelaule esitades. Lauludele järgnes ainulaadne võimalus presidendile ka küsimusi esitada.

Kooliõpilased tundsid huvi alates sellest, mis oli kunagi presidendi lemmikõppeaine  koolis kuni selleni, millised on tema mõtted Eesti eurolaulu võitmise võimalustest.

Pärast küsimuste esitamist tutvustas Kuldar Klaasberg Prangli Põhikoolist alguse saanud aja peale peastarvutamist ehk pranglimist, milles peetakse igal aastal nii üle-Eestilisi kui ka rahvusvahelisi võistlusi.

Seejärel kirjutas president Prangli Põhikooli külalisteraamatusse, mille järel  kinkis Prangli Põhikooli direktriss Tiina Piirisaar presidendipaarile üle oma raamatu „Rannarahva toidud“ ja õpetaja Riina Muljar oma raamatu „Õnnekütt“. Ka presidendil oli Prangli Põhikoolile kingitus üle anda ja nüüdsest kaunistab kooli saali suur presidendi raamitud foto.

Ainulaadset sündmust jäi lõpetama kooli taustal tehtud ühispilt, et see tähtis sündmus igaveseks talletada.

Matti Aivar Lind

Riina Kangur

FOTOD

Poisid laulsid laule "Kui on meri hülgehall" ja "Väike maja mereääres".
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs357.snc3/29437_395676766750_272273131750_4674369_2868416_n.jpg
Kuldar näitab presidendile mis asi on pranglimine.

Ühispilt kooliõuel

President annab üle kingituse koolile.
Fotod: Matti Aivar Lind
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri